what-is-the-secret-of-having-the-longest-hair-in-the-world

راز داشتن طولانی­ ترین موی جهان چیست؟

راز داشتن طولانی­ ترین موی جهان چیست؟

اگر در کودکی کارتون راپونزل را دیده باشید، حتما موهای طلایی، بلند و پرپشت او را یادتان هست. او در قلعه جادوگر اسیر بود و با استفاده از موهایش که مثل طناب بلند و محکم بود، شاهزاده را به درون قلعه آورد و با کمک او نجات پیدا کرد.

اگر فکر می­کنید موهای زیبا و بلند راپونزل متعلق به افسانه­ها بوده، باید بگوییم در حال حاضر  در چین روستایی وجود دارد که صدها سال است، طول موهای زنان آن به بیشتر از یک متر می­رسد.

آن­ها فقط یک بار در زندگی، آن­ هم در سن ۱۸ سالگی، موهای خود را کوتاه می­کنند. در کتاب رکوردهای گینس نام زنان روستای هانگلویائو به عنوان دارندگان طولانی­ترین مو در جهان، ثبت شده است. آن­ها اعتقاد دارند موی بلند، طول عمر، ثروت و شانس خوب به ارمغان می آورد و هرچه مو بلندتر باشد، خوش شانسی بیشتری در انتطار آنهاست.راز داشتن طولانی­ ترین موی جهان چیست؟

اما راز موهای سالم و بلند آن­ها چیست؟

زنان این روستا، موهای خود را با استفاده از آب برنج تخمیر شده شستشو می­دهند. بر­طبق مطالعات انجام شده، این آب غنی از آنتی اکسیدان­ها، مواد معدنی­­­، ویتامین E و همچنین خواص ترمیم کننده است که باعث افزایش حالت کشسانی و نرمی­مو می­شود. همچنین کربوهیدرات موجود در برنج، ترمیم­ کننده موهای آسیب دیده است و از موها در برابر آسیب­های باد گرم سشوار یا حرارت اتوی مو، محافظت می­کند.علاوه بر این، اسیدهای آمینه در آب برنج تخمیر شده، ریشه­های مو را تقویت می­کنند و سطح مو را صاف می­کند.

آب برنج غیر از موها برای پوست هم بسیار مفید است و به رفع  اسکار (جای زخم) و التهابات پوستی کمک می­کند.

طریقه استفاده از آب برنج به جای شامپو:

اگر در هفته ۲ یا ۳ بار، برنج می­خورید، آماده کردن این شامپوی پرخاصیت هیچ دردسری برای شما ندارد و برای مدتی شامپو دارید، فقط باید آبی که برنج را در آن خیس کرده­اید، یک روز در دمای محیط قرار دهید تا کمی ترش شود و شروع به تخمیر کند و رنگ آن کمی به زردی درآید. می توانید با اضافه کردن چند قطره روغن یا اسانس چای سبز، اسطوخودوس و رزماری آن را خوشبوتر کنید.

همچنین شما میتوانید از دیگر بخش های سایت رنگ مو دیدن کنید

رنگ مو جدید

اسپری دوفازی

رنگ مو ریتون

رنگ مو سال

رنگ مو styx

لاک ناخن styx

اکسیدان styx

اکسیدان reyton

محصولات مو reyton

محصولات مو styx

منبع : رنگ مو

 

پاسخ دهید