چه رنگ مویی به شما می آید؟
چه رنگ مویی به شما می آید؟

چه رنگ مویی به شما می آید؟

چه رنگ مویی به شما می آید؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از رنگ کردن موهایتان، تازه متوجه شوید که رنگی که انتخاب کردید به شما نمی آید و اصلا مناسب چهره شما نیست. در این وضعیت یا مجبورید این رنگ را تحمل کنید و به آن عادت کنید و یا باید هزار ترفند، برای تغییر دادن آن به کار بگیرید.

انتخاب رنگ مو از بین ده ها رنگ موجود در آلبوم، کار پیچیده و سختی است که نباید سرسری و بی دقت انجام شود.

انتخاب یک رنگ موی ناهماهنگ با پوست و فرم چهره شما می تواند سن شما را بسیار بالاتر ببرد یا چهره شاداب و جوان را پیر و گرفته یا بی حال نشان بدهد.

بنابراین مهمترین فاکتور در انتخاب رنگ مو، مد، سلیقه و علاقه شما نیست بلکه باید به  تناسب آن با رنگ پوست، چشم و فرم صورت خود اهمیت دهید.

این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا در انتخاب رنگ موی مناسب، بتوانید مثل حرفه ای ها عمل کنید.

 

چه رنگ مویی به شما می آید؟
چه رنگ مویی به شما می آید؟

 

توجه به رنگ پوست:

یک نکته مهم برای کسانی که برای نخستین بار قصد رنگ کردن موهایشان را دارند این است که از انتخاب رنگ خیلی متفاوت و خیلی روشن خودداری کنند تا نتیجه کار، ذوقشان را کور نکند. انتخاب رنگ مویی تا حداکثر سه درجه روشن تر از موی طبیعی، تصمیمی منطقی است. بعد از این تجربه اگر از نتیجه کار راضی بودید، می توانید به سمت رنگ‌های روشن‌تر بروید.

توجه به رنگ چشم:

برای پیدا کردن رنگ موی متناسب با چهره­تان، کافیست در آینه به رنگ چشم هایتان دقت کنید و ببینید چه رنگی مویی جلوه چشم هایتان را زیباتر می کند.

اگر رگه هایی از رنگ عسلی و طلایی در چشمانتان دیدید، رنگ موهای گرم برازنده شماست و اگر چشمانی سبز، آبی یا طوسی دارید رنگ های سرد انتخاب بهتری برای شما هستند.

 

چه رنگ مویی به شما می آید؟
چه رنگ مویی به شما می آید؟

 

نتیجه گیری:

اگر رنگ چشم و رنگ پوستتان روشن است، طیف وسیعی از رنگ ها را می توانید انتخاب کنید. هم رنگ های تیره و هم روشن برای شما مناسب است. رنگ های بلوند، صدفی، بلوند دودی و قهوه ای مات انتخاب های جذابی برای شما هستند. اگر هم پوستی روشن و چشمانی تیره دارید، می‌توانید بلوند طلایی و هایلایت‌های هلویی یا کاراملی را امتحان کنید.

ولی اگر رنگ چشم و پوستتان تیره است، می توانید هر چقدر دوست دارید موهایتان را تیره کنید اما برای روشن کردن موهایتان باید کمی محتاط باشید. هر تناژ روشنی برای شما قشنگ نیست. اگر به تناژ روشن و بلوند علاقه دارید هایلایت کردن انتخاب مناسبی است. همچنین رنگ­هـای مسی، شـرابی، فنـدقی و آجری جذابیت چهره شما را بیشتر می کند.

اگر چشم‌های روشن و رنگ پوست سبزه دارید به انواع طیف ماهاگونی، عسلی، قهوه‌ای موکا روشن و قهوه ای کاراملی فکر کنید.

نکات مهم برای حرفه ای رنگ کردن موها

۱-گر برای اولین بار است که قصد رنگ کردن موهایتان را دارید و هیچ پیش زمینه ذهنی درباره تاثیری که روی چهره تان می گذارد، ندارید، می توانید با استفاده از نرم افزارهایی که کار آرایش  و رنگ مو را روی عکس انجام می دهند، نتیجه انتخاب رنگ مورد علاقه­تان را ببینید.

۲-اگر به رنگ موهای سلبریتی ها و استایلیست ها دقت کنید می بینید که بیشتر افرادی که صورت های پر و سفیدی دارند از رنگ موهای سرد و افرادی که صورت های لاغر و سبزه ای دارند از رنگ موهای گرم استفاده می کنند.

۳- اگر قصد تیره کردن رنگ موهایتان را دارید، این کار را به تدریج انجام دهید. چون اگر از نتیجه کار راضی نباشید یا از موهای تیره رنگ تان خسته شوید، دوباره روشن کردن آن کار دشواری است و ممکن است موهایتان در این مراحل، آسیب ببیند.

۴-قرمز یا شرابی کردن موها هم باید زمانی انجام شود که کاملا از تصمیم خود مطمئن باشید. چون پاک کردن یا تغییر تناژ قرمز از روی مو، کار ساده ای نیست.

۵-اگر در انتخاب رنگ مو تردید دارید یا نگران هستید که تغییر رنگ موهایتان رضایت بخش نباشد، می توانید  موهایتان را هایلایت کنید. تکنیک هایلایت کردن علاوه بر اینکه چهره شما را تغییر می دهد اما در عین حال بسیار نامحسوس است و شما را دلزده و پشیمان نخواهد کرد.

 

چه رنگ مویی به شما می آید؟
چه رنگ مویی به شما می آید؟

۶-برای اینکه موهای شما به خوبی رنگ بگیرد و در پایان کار زیبایی شما را بیشتر به رخ بکشد، حتما قبل از شروع به کار رنگ آمیزی موها، آن بخش از موهایتان که سوخته یا آسیب دیده و یا موخوره دارد را کوتاه کنید.

۷-سعی کنید در هنگام خرید رنگ مو، از برندهای معتبر استفاده کنید. استفاده از مواد طبیعی و گیاهی در  ساختار رنگ مو و همچنین میزان حداقل آمونیاک  به کار رفته در آن، از مزیت های رنگ مو است. رنگ موهای برند ریتون، ساخت ایتالیا هستند و در فرمولاسیون آنها از مواد با کیفیت و ارزشمند طبیعی و همچنین مقدار آمونیاک بسیار کمی استفاده شده است.

۸-اکسیدان نیز که به عنوان فعال کننده رنگ مو، مورد استفاد قرار می گیرد، باید دارای کیفیت مطلوبی باشد و در ترکیبات آن مواد شمیایی مضر و آمونیاک زیادی به کار نرفته باشد. اکسیدان خوب و با کیفیت، ترکیب یکنواختی با رنگ ایجاد می کند و به هیچ وجه موها را خشک و زبر نخواهد کرد.

۹-دانستن این نکته هم درباره اکسیدان ضروری است: اکسیدان ها در اکثر برندها، دارای ولوم های مختلف۲۰،۱۰ و  ۳۰ و ۴۰ هستند و هرچقدر ولوم اکسیدان بیشتر باشد میزان روشن کنندگی آن هم بیشتر است و هرچه درصد آنها پایین تر باشد، میزان روشن کنندگی آنها کمتر می شود.

۱۰ -رنگ گرفتن ناخن ها یا پوست صورت در حین کار رنگ آمیزی موها، اتفاق شایع اما ناخوشایندی است. بهتر است برای جلوگیری از این مشکل، پیش از شروع به کار اطراف محل رویش موها در صورت و پشت گوش و گردن را با کرم یا وازلین چرب کنید تا رنگ نگیرد و حتما از دستکش و کاور استفاده کنید.

 

 

پاسخ دهید