معرفی انواع رنگ مو
معرفی انواع رنگ مو

معرفی انواع رنگ مو

معرفی انواع رنگ مو

رنگ مو یکی از ابزارهای مهم آرایشی است که نحوه انتخاب و مصرف درست آن بسیار مهم است. ما امروز در سایت رنگ مو قصد داریم به تعدادی از سوالات شما در مورد چه رنگ مویی سن را پایین تر یا بالاتر نشان می دهد؟  رنگ مو چه رنگ هایی دارد؟ انواع برندهای تولید کننده رنگ مو کدامند؟ پاسخ دهیم و در مورد این که چه رنگ مویی مناسب چه مویی است نیز صحبت خواهیم کرد.

رنگ مو چیست؟

محصولات رنگ مو کرم هایی هستند که دارای رنگدانه هایی به نام pigment می باشند. از رنگ مو به  منظور رنگ نمودن موهای سفید یا تغییر رنگ موها استفاده می شود. رنگ مو جزء محصولاتی است که هم خانم ها و هم آقایان از آن استفاده می کنند.

همچنین بخوانید: معرفی انواع اکسیدان مو

انواع رنگ مو کدامند؟

رنگ های مو به دو دسته طبیعی و شیمیایی تقسیم بندی می شود.

رنگ مو طبیعی یا گیاهی

این طیف رنگ مو از برگ گیاهانی که دارای رنگدانه هستند تهیه می شود. گیاهانی مانند

حنا
روناس
خضاب
بابونه
ایدیگو و….
جزء گیاهانی هستند که می توان از آنها استفاده کرد. مزیت استفاده از رنگ موهای گیاهی، طبیعی بودن آن است که نه تنها به مو آسیب نمی رساند بلکه برای سلامت موها نیز مفید است.
رنگ موهای طبیعی یک سری محدودیت نیز دارند که باعث می شود خانم ها کمتر به سراغ آن ها بروند مثل:

_ با استفاده از رنگ موی طبیعی نمیتوانید نتیجه کار را پیش بینی کنید زیرا بسته به ضخامت مو و نوع رنگ پذیری آن، رنگ مویی که به دست می آید متفاوت است.

_ رنگ موهای طبیعی تنوع رنگی ندارند.

_زمانی که از این رنگ مو استفاده می کنید، دریچه های مو مسدود می شود و اگر در آینده بخواهید رنگ موهایتان را روشن کنید یا از دکلره استفاده کنید اصطلاحا مو رنگ باز نمی کند.

رنگ مو شیمیایی

رنگ موهای شیمیایی طیف رنگی وسیع دارند و میتوان رنگ مو را به هر رنگی که دلخواه است تغییر داد. اما مشکل بزرگی که برای مو به وجود می آورند این است که درصد ایمنی آن ها پایین است و مو دچار آسیب می شود.
در فرآیند رنگ کردن فعل و انفعالاتی رخ می دهد که اگر کار با رنگ مو را بلد نباشید آسیب هایی مانند خشک شدن مو و تحریک و سوزش پوست سر اتفاق میفتد. رنگ موی شیمیایی به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. رنگ مو موقت یا فانتزی ( temporary)
  2. رنگ مو نیمه دائمی( semi_ permanent)
  3. رنگ مو دائمی( permanent)
معرفی انواع رنگ مو
معرفی انواع رنگ مو

رنگ مو چه رنگ هایی دارد؟

انواع برندهای رنگ مو طیف وسیعی از رنگ را در بردارند. که از رنگ های طبیعی شروع می شود تا رنگ های فانتزی. برای شناختن دقیق رنگ مو باید با پایه های رنگ مو آشنا شوید. در نگاه کلی رنگ ها دارای ۱۰ پایه هستند که هرکدام از این پایه ها نیز طیف روشن تا تیره را دارند. در ادامه با پایه های رنگ آشنا می شوید.

طبیعی
خاکستری
دودی
طلایی
زیتونی
بژ_قهوه ای مایل به زرد و خاکستری
قرمز بلوطی
قرمز آتشین
بنفش یا شرابی
گرم برزیلی یا موکا
مسی
بلوند روشن ویژه
مسی طلایی
مسی بنفش یا ماهاگونی
فوق طبیعی


انواع برندهای تولید کننده رنگ مو کدامند؟

امروزه برندهای آرایشی و بهداشتی متنوعی هستند که در بازار وجود دارند. ما در ادامه به معرفی برخی از این برندها می پردازیم.

گارنیه
پلت
لورآل
مارال
والانسی
بیول
گلدن رز
کالر اند سوان
سانتکس
گپ
ویکو
آنیکا
گارنیک
فشینلی
ویتامول
لی لی نایت

رنگ مو  به انگلیسی چه می شود؟

در زبان انگلیسی رنگ مو به hair color ترجمه می شود.

چه رنگ مویی مناسب شماست؟

رنگ کردن موها اصول و قواعد خاص خودش را دارد و اینکه در کاتولوگ یک رنگی خوشتان بیاید، دلیل بر این نیست که زیباتر شوید. رنگ های موجود در کاتولوگ زیبا هستند اما شما باید با توجه به رنگ پوست، رنگ چشم و میزان آرایشی که می کنید رنگ موی مناسب خود را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: رنگ مو چقدر باید روی سر بماند؟

چه رنگ مویی سن شما را پایین تر یا بالاتر نشان می دهد؟

اصولا رنگ موهای تیره سن را پایین تر و رنگ موهای روشن سن را بیشتر نشان می دهد که البته این موضوع به رنگ پوست و نوع آرایش نیز بستگی دارد.

رنگ مو قهوه ای

با بالا رفتن سن پوست رنگدانه های خود را از دست می دهد در این مواقع رنگ موی قهوه ای به زیباتر شدن شما کمک می کند. رنگ موی قهوه ای طیف گسترده ای دارد. در این بین رنگ قهوه ای شنی یا قهوه ای شکلاتی متوسط انتخاب درستی است. سعی کنید از رنگ قهوه ای تیره و سیاه استفاده نکنید.

رنگ مو بلوند

رنگ موی بلوند برای خانم های بالای ۳۵ سال بسیارمناسب است. رنگ موی بلوند با تن عسلی و طلایی علوه بر زیبایی رنگ سن شما را نیز کمتر نشان می دهد.

رنگ مو شرابی

رنگ موی شرابی برای پوست های جوان بسیار مناسب است اما اگر سن شما بالای ۴۰ سال است باید در استفاده کردن از این رنگ احتیاط کنید.

پاسخ دهید