آشنایی با تکنیک های رفع سفیدی مو و انواع دکلره
آشنایی با تکنیک های رفع سفیدی مو و انواع دکلره

آشنایی با تکنیک های رفع سفیدی مو و انواع دکلره

آشنایی با تکنیک های رفع سفیدی مو و انواع دکلره

 

سفید شدن موها، برای اکثر ما اتفاق ناخوشایندی است که ترجیح می دهیم با رنگ کردن موها آن را بپوشانیم و به دست فراموشی بسپاریم. اما با یک بار رنگ کردن این مشکل حل نمی شود و به محض رویش ریشه موها، زیبایی موها خراب می­شود و مجبوریم دوباره دست به کار رنگ کردن موها شویم.

اگر شما هم با این معضل سر و کار دارید، این مطلب را تا انتها بخوانید و با نکات مهم و ظرایف رنگ کردن موهای سفید آشنا شوید:

 

بهترین راهکارعمومی برای پوشش موهای سفید در پایه ۵و۶ رنگ ها چیست؟

رایج ترین و راحت ترین تکنیک موثر برای پوشش موهای سفید بالاتر از ۴۰% با رنگهای پایه ۵تا۶، استفاده از تکنیک مردانساژ است که با اکسیدان ۱۲% انجام می شود.

 

مردانساژ چه تاثیری در رنگ پذیری موها دارد؟

عمل مردانساژ با اکسیدان ۱۲% در وهله اول باعث باز شدن لایه سطحی مو یعنی کوتیکولها یا همان پولکها می­شود .

با باز شدن پولکهای مو، رنگ به راحتی وارد ساختار مو می شود، بعد از این نیاز است که  در مرحله رنگ زدن از اکسیدان ۶%استفاده کنیم.

 

آشنایی با تکنیک های رفع سفیدی مو و انواع دکلره

آموزش تکنیک مردانساژ( پوشش موهای سفید)

اکسیدان ۱۲% را از قسمت ریشه و جلوی سر به مو می زنیم، بعد از آغشته کردن کل ریشه ها شروع به شانه زدن مو می کنیم به سمت ساقه  و پس از ۱۰ دقیقه موادی که در لابه لای شانه جمع می شود را از مو می گیریم و تا زمانی که اکسیدان روی شانه جمع نشود این کار را ادامه می دهیم.

کل این کار ۲۵الی۳۰ دقیقه زمان را نیاز دارد، بعد از این تایم ، پولکهای مو باز است و مو آماده رنگ پذیریست.

نکته ۱:  بعد از شانه کشی، مو نباید شسته شود بلکه با یک حوله یکبار مصرف اکسیدان را از روی مو پاک می کنیم.

نکته ۲: تجربه نشان داده که درست کردن رنگ مو در کاسه بلوری به جای پلاستیکی و استفاده از برس زبر، موهای سفید را بهتر خراشیده و باعث رنگ پذیری بیشتر آن می­شود.

 

 

 

دکلره کردن موها، راهی برای از بین بردن رنگ دانه های مو و بی رنگ کردن ساختمان مو است. این مرحله از رنگ کردن کردن را می شود تخصصی ترین قسمت آن دانست که اگر با مواد با کیفیت و با مهارت و اصولی انجام نشود، باعث دیدن موها خواهد شد.

 

کرم دکلره برای روشن کردن مو به جای دکلره مناسب است؟

کرم دکلره فرمولاسیونی متفاوت با پودر دکلره دارد و ازآن  ضغیفتر است و به مو آسیب نمی زند،

کرم دکلره ریتون با ترکیب  اصولی، موی شما را ۶تا۷ پایه روشن میکند:

برای ایجاد پایه ای روشن با کرم دکلره ریتون  ۳۰گرم کرم دکلره را با ۳۰گرم اکسیدان ۱۲% ترکیب کنید و بعد از ۴۵ دقیقه مجدد شارژ کنید .با توجه به جنس مو ۶تا۷ پایه موی شما روشن میشود.

 

کاربرد دیگر کرم دکلره منحصر به فرد ریتون :

برای ایجاد پایه های بالاتر از ۸ ،بعد از مرحله اول دکلره جایگزین مناسبی  برای بالاتر بردن پایه مو می باشد و از آسیب دیدن مو خصوصا در موهای حساس و ضعیف کاملا جلوگیری می کند و پایه ۹ یا ۱۰ را می توان ایجاد کرد.

 

نکته: برای ایجاد ۲تا۴ پایه  روشنی در موهای ضعیف از اکسیدان۹% جهت ترکیب باکرم دکلره استفاده کنید:

 

 

آشنایی با تکنیک های رفع سفیدی مو و انواع دکلره
آشنایی با تکنیک های رفع سفیدی مو و انواع دکلره

برای موهای چند رنگ در ساقه  بهترین تکنیک برای انتخاب  چیست؟

زمانی که در ساقه مو چند پایه متفاوت تیره و روشن وجود دارد، بهتر است از تکنیک بالیاژ یا آمبره استفاده کنید.

با انجام این تکنیک و یکدست کردن پایه روشن در نوک مو و همچنین یک دست کردن پایه وسط ساقه  می توان با رنساژ مناسب و فید سایه رنگها از ریشه(تیره) به سمت ساقه رنگی مناسب را با روش بالیاژ در مو ایجاد کرد.

 

برای ایجاد یک رنگ سرد دودی طلایی بدون رفله سبزی چه باید کرد؟

 

اصولا این رنگها روی پایه های ۷ و۸ انجام می شود.

به دلیل پیگمنت  زرد یا نارنجی که در این دو پایه وجود دارد رنگ مصرفی شما اصولا رفله سبز را روی مو ایحاد می کند .به این دلیل که برای رنگ دودی بایستی از رنگ دودی­، بژ­، یا خاکستری و طلایی استفاده شود.

رنگ های سرد، پیگمنت­های آبی و خاکستری دارند و در زمان ترکیب شدن با پیگمنت­های زرد و نارنجی در زمینه ترکیب آبی و زرد تناژ سبز را ایجاد می کند، بنابراین برای پیشگیری از این اتفاق از تناژ خنثی کننده بنفش به میزان کم (۲تا۴ سانت)استفاده می کنیم تا هم سردی در رنگ انتخابی حفظ شود و هم از ایجاد رفله سبز جلوگیری شود.

 

 

پاسخ دهید