All the tips you need to know about makeup at work

همه نکاتی که باید درباره آرایش در محل کار بدانید

همه نکاتی که باید درباره آرایش در محل کار بدانید

یکی از چالش هایی که خانم های شاغل روزانه با آن مواجه هستند، شیوه و میزان آرایش در محل کار است. آراستگی و زیبایی چیزی نیست که محدود به زمان یا مکان خاصی باشد و همه افراد به ویژه خانم ها، دوست دارند که در هر شرایطی شیک، زیبا و مرتب به نظر برسند.اما واقعا چه نوع آرایشی برای حضور در محیط کار مناسب است؟ شما جزو افرادی هستید که از طلوع آفتاب مشغول آرایش میشوند و یا ترجیح می دهید تا جایی که می شود بخوابید و برای رفتن به محل کار، به شستن دست و رویتان اکتفا می کنید؟ تمام دنیا، زنان شاغل از قانون خاصی برای آرایش و انتخاب لباس مناسب در محل کار پیروی می کنند و تقریبا در همه فرهنگ ها، آرایش های سنگین با رنگ های تند و جیغ در محل کار را زننده و غیرحرفه ای می دانند.

اگر شما هم اعتقاد دارید که آرایش برای رفع عیب های ظاهری و زیباتر شدن است و قرار نیست شما را تبدیل به آدم دیگری کند، این مطلب راهنمایی است تا بتوانید بهترین و مناسب ترین نوع آرایش را برای محل کار انجام دهید. اول از همه باید بدانید که با این که سادگی خوب است اما شاید همکاران شما علاقه ای به دیدن سیاهی دور چشم، زیر ابروهای درآمده وپوست خشک و چروک خورده شما نداشته باند، برای همین سعی کنید قیل از عزیمت به محل کار کمی حوصله کنید و حداقل های لازم را برای آراستگی خودتان انجام دهید.

همه نکاتی که باید درباره آرایش در محل کار بدانید
همه نکاتی که باید درباره آرایش در محل کار بدانید
۱- اجازه ندهید پوستتان خشک و به اصطلاح پوسته پوسته شود، به خصوص در فصل های سرد که خشکی پوست ناگزیر است، حتما هر شب پیش از خواب پوست خود را با کرم های مرطوب کننده قوی، چرب نمایید که تا صبح به خوبی، جذب پوستتان شود و صبح ها قبل از هرچیز از پرایمرها استفاده کنید تا در طول روز کرم پودر و پنکک پوشش خوبی روی پوستتان داشته باشد و ترک خورده و جمع نشود. برای شست و شوی صورت از آب سرد و خنک استفاده کنید، آب گرم پوست شما را خشک می کند که برای آرایش کردن مناسب
نیست.
۲- اگر صبح ها وقت زیادی برای آرایش و استفاده از کرم های مختلف ندارید، BB کرم بهترین پیشنهاد است، این نوع کرم ها ترکیبی از تمام خوبی های مرطوب کننده، کرم های پایه و کرم های ضد آفتاب است، این کرم را همیشه همراهنات داشته باشید و در طول روز، یک بار دیگر هم از آن استفاده کنید.
۳- از دست ها هم نباید غافل شد، دست ها همیشه در حال کار و تحرک هستند، روزی چند بار شسته می شوند و در معرض نور و مواد
شیمیایی مختلف قرار می گیرند. از طرفی این دست ها هستند که اول از همه سن افراد را لو میدهند! پس برای داشتن دست های نرم و لطیف، باید همیشه یک کرم مرطوب کننده دست به همراه داشته باشید و روزی چند بار از آن استفاده کنید.
۴- در انتخاب لاک ناخن سعی کنید از رنگ های کمرنگ و خنثی مانند کرم، پوست پیازی و بژ استفاده کنید، این رنگ ها تقریبا با هر تن پوستی هماهنگ هستند، نکته مهم این است که فراموش نکنید لاک نزدن بهتر از داشتن ناخن های رنگی لب پر است.
۵- راز آرایش چهره در محل کار این است که طبیعی به نظر برسد و آرایش تان تمام روز باقی بماند. پس از کرم پودرهای خیلی چرب استفاده نکنید، همچنین پنکک یا کرم پودر شما باید کاملا هماهنگ با پوست تان باشد، کرم های خیلی روشن یا برنزه مناسب محل کار نیستند.

۶- تمیز و خوش حالت بودن ابروها یکی دیگر از عومل زیبایی صورت خانم هاست که در نگاه اول به چشم همه می آید، پس نسبت به درآمدن پرزهای اطراف خط ابرو حساس باشید، و برای پرتر نشان دادن قسمت های خالی و جلوه بهتر، از مداد یا سایه ابرو استفاده کنید.

همه نکاتی که باید درباره آرایش در محل کار بدانید
همه نکاتی که باید درباره آرایش در محل کار بدانید
۷- ریمل زدن به مژه ها چهره تان را سرحال تر و چشم ها را درشت و باز نشان می دهد، اما در استفاده از آن زیاده روی نکنید. بهتر است ریملی که انتخاب می کنید از نوع ضد آب باشد تا در طول روز، اشک چشم و عرق کردن، صورت شما را سیاه و کثیف جلوه ندهد.
۸ – اگر دوست دارید از سایه استفاده کنید، نوع روشن و اکلیلی انتخاب درستی نیست و باید از سایه های مات با طیف رنگی قهوه ای و دودی ملایم استفاده کنید.
۹- کشیدن خط چشم باریک و محو برای سرحال نشان دادن و کشیدگی چشم ها توصیه می شود. خط چشم های پهن و کلفت را به مهمانی ها محدود کنید و هر روز یک خط باریک درست دربالای محل رویش مژه ها بکشید.برای چشم های ریز فقط خط بالا و برای چشم
های درشت خط بالا و پایین مناسب است.
۱۰- رژلب خود را از با کیفیت ترین برندها انتخاب کنید، چون قرار است مدت زیادی روی لب شما بماند و نباید لب را خشک و پوسته پوسته کند . سعی کنید نوع ویتامین دار، ضدآب و با ماندگاری بالا را تهیه کنید که خوردن چای و بیسکوییت میان وعده، آن را پاک یا
بدرنگ نکند. شما مجاز به استفاده از رنگ های ملایم طیف کالباسی، هلویی، مرجانی و گل بهی هستید، برق لب و بالم های رنگی هم انتخاب خوبی هستند. خط لب هم باید کاملا با رنگ رژ هماهنگ باشد و از رنگ های مخالف هم استفاه نکنید.
۱۱- رژ گونه بخشی حیاتی در آرایش محل کار نیست، اما اگر برای شاداب و روشن نگه داشتن چهره خود تمایل به استفاده از آن دارید،
رنگ های بدون زرق و برق، سبک و خنثی که تن طبیعی پوست را حفظ کنند، گزینه مناسبی است. زیاده روی در استفاده از رژ گونه، زحمات شما در انجام یک آرایش سبک و ملایم را به باد می دهد و چهره را بیش از حد آرایش شده و رنگی نشان می دهد.
۱۲ – استفاده مرتب از مسواک و خوشیوکننده دهان و عطرهای ملایم، تمیز و اتو کشیده بودن لباس ها و کفش های تمیز و براق هم که از معیارهای اولیه شناخت شما به عنوان یک خانم آراسته و همه چیز تمام در محل کار است.

پاسخ دهید