10 اشتباه موقع رنگ کردن مو که باید بدانید

۱۰ اشتباه موقع رنگ کردن مو که باید بدانید

اگر انتظار دارید رنگی که در کاتالوگ ها می بینید به راحتی در خانه روی موها در آورید. این تا حدودی امکان پذیر است، به شرط آن که قوانین و تکنیک های درست این کار را بدانیم. ، این کار صرفه جویی در هزینه و زمان نیز بحساب می آید.
در این مطلب اشتباهات رایجی را که در رنگ کردن مو اتفاق میفتد را بررسی میکنیم.۱٫رنگ تیره تر را انتخاب می کنید

بزرگترین اشتباهی که در خرید رنگ مو انجام می دهیم انتخاب رنگ تیره تر است. همیشه رنگی که یک درجه روشن تر است را انتخاب کنید. رنگ روشن را راحت تر می توانید عیب یابی کنید و اگر ایرادی داشت آن را برطرف کنید، اما عیب یابی رنگ تیره مشکل است. رنگ زدن روی رنگ تیره هم همیشه مشکلات خودش را دارد


۲٫از رنگ دودی می ترسید

بسیاری از ما تصورمان از رنگ دودی رنگی ست که به خاکستری می زند، بنابراین هنگام انتخاب رنگ از رنگهای دسته بندی دودی انتخاب نمی کنیم. اما گاهی استفاده از رنگ دودی در ترکیب رنگ می تواند جذابیت بیشتری به رنگ نهایی بدهد. این رنگ می تواند گرمای بیشتری به رنگ موها بدهد و همیشه قرار نیست موهایتان را خاکستری را روشن کند.

۳٫قصد دارید تغییر عمده در رنگ موهایتان بدهید

شاید شما بتوانید به راحتی با یک رنگ قهوه ای به رنگ کردن مو در خانه بپردازید اما این بدین معنا نیست که می توانید موهای تیره را روشن یا پلاتینی کنید. اگر قصد دارید در خانه موهایتان را رنگ کنید، همیشه رنگی انتخاب کنید که حداکثر یک یا دو درجه از رنگ طبیعی موی خودتان روشن تر باشد.

همچنین بخوانید: معرفی ماسک طبیعی عالی برای تقویت موهای شما

۴٫موهایتان را به خوبی دسته بندی نمی کنید

برای رنگ کردن مو در خانه، بسیار مهم است که آن را درست، دسته بندی کنید تا رنگ به همه نقاط برسد و یک دست شود. اگر به درستی موهایتان را قسمت بندی نکنید در نهایت با رنگ مویی مواجه می شوید که در قسمتی روشن و در قسمت دیگر تیره است.۵٫دستورالعمل رنگ کردن مو را نمیخوانید

هربار که رنگ مویی خریداری می کنید بهتر است به نکاتی که در دستور العمل استفاده آنها آمده است دقت کنید و طبق این دستور العمل و پله پله رفتار کنید. این بهترین گزینه برای عملکرد درست است.

۶٫رنگ را بیش از حد روی موهایتان می گذارید

این مهم است که رنگ مو به مدت لازم روی سر باقی بماند و سر وقت آن را بشویید. بیشتر ماندن رنگ روی موهای شما به جز آسیب رساندن به مو هیچ مزیت دیگری ندارد. رنگ مو بعد از گذشت نیم ساعت به طور خنثی در می آید و هیچ رنگ بیشتر یا بهتری به موی شما نمی دهد.

10 اشتباه موقع رنگ کردن مو که باید بدانید
۱۰ اشتباه موقع رنگ کردن مو که باید بدانید۷٫ایراد رنگ موهایتان را به آرایشگر نمیسپارید

هر چه برای روشن تر یا تیره تر کردن موهایتان از رنگ بیشتر و مواد مختلف به روی موهایتان استفاده کنید، برطرف کردن ایراد موهایتان را برای متخصصان هم سخت تر می کنید.
اگر می خواهید تغییری در رنگ موهایتان ایجاد کنید از محصولات مخصوص رنگ همانند شامپوهای رنگ بر استفاده کنید. یک یا دو بار این کار را انجام دهید، اما اگر باز به رنگ دلخواهتان نرسیدید بهتر است به آرایشگرتان مراجعه کنید تا با تخصص و امکاناتی که دارد این کار را برایتان انجام دهد. همچنین در مطلب ترکیب رنگ مو بدون دکلره نیز میتوانید اطلاعات خوبی به دست بیاورید.

۸٫می خواهید موهایتان را روشن و بلوند کنید

رنگ بلوند، رنگ دلخواه بسیاری از افراد است، اما کار کردن با این رنگ ها آنقدرها هم آسان نیست. بهتر است این کار را همیشه به آرایشگرها بسپارید، بخصوص اگر می خواهید خیلی روشن و بلوند شود زیرا در غیر این صورت با موهای سوخته طرف می شوید.


۹٫رنگ کردن مو با حنا

بسیاری از افراد از حنا بعنوان یک رنگ کننده طبیعی مو استفاده می کنند که این اصلا بد نیست، اما مشکل اینجاست که رنگ حنا به این راحتی ها پاک نمی شود و اگر شما بخواهید موهایتان را روشن کنید به مشکل بر می خورید و اگر مرتب از این ماده برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید موهایتان خیلی تیره می شود

بنابراین شاید بهتر باشد مرتب از حنا استفاده نکنید یا برای تیره کردن موهایتان از موادی استفاده کنید که اگر خوشتان نیامد بتوانید چند ماه بعد آن را به رنگی روشن تر تبدیل کنید.

۱۰٫مواجه شدن با رنگ نارنجی و غیرطبیعی

در این صورت می توانید از شامپوهای رنگ بنفش استفاده کنید. شامپوهای بدون سولفات نه تنها به راحتی موهایتان را تمیز و نرم می کنند، بلکه در صورت وجود رنگ زرد یا نارنجی آنها را به رنگی طبیعی تبدیل می کند. چند بار از این شامپو برای شستن موهایتان استفاده کنید تا رنگ طبیعی موهایتان تثبیت شود.

پاسخ دهید